Kel Aliço (Gaddar Aliço) d. 1844 Bulgaristan - ö. 19?? Edirne

Yağlı Güreş denilince akla ilk gelen isimlerden biri Kel Aliço'dur. Saçının azlığı dolayısıyla Kel, amansız, sert güreş oyunları ve rakiplerine hiç acımaması sonucu Gaddar lakabıyla anılmıştır. Güreşe, Pehlivanlar Diyarı Deliorman'da başladı. Köy düğünlerinde ve çeşitli etkinliklerde güreşerek yeteneğine ustalık kattı.

Kel Aliço, 26 kez aralıksız Kırkpınar Başpehlivanlığı unvanını alarak kırılması çok zor bir rekora imza attı.

1.90 m. boyunda, yaklaşık 130 Kg. ağırlığında, sert çehreli, elleri büyük, kolları ve bacakları çok kuvvetli, çevik bir pehlivan olarak Abdülaziz döneminde sarayda Başpehlivan ve Şamdancıbaşı olarak yer aldı.

Abdülaziz'in Taht'tan inmesiyle onunda sarayda ki görevleri sona erdi. Kel Aliço, Adalı Halil ve Koca Yusuf'la olan güreşleri meşhurdur. Çırağı olan Adanalı Halil, Kel Aliço'dan çok genç olmasına rağmen onunla 3 kez güreşmiş ancak ustası Aliço'yu hiç yenememiştir.

Gaddar Aliço Kırkpınar'da karşısına rakip çıkmadığı için Başpehlivanlığı güreşmeden kazanıyordu. Aliço artık yaşlanmıştı ve Kırkpınar'ı hakkıyla teslim edebileceği bir pehlivanın karşısına çıkmasını istiyordu.

27. kez Başpehlivan olmak için çayırlara çıktığında bu sefer karşısına geleceğin Cihan Pehlivan'ı Koca Yusuf çıktı. Saatler süren güreş berabere bitti. Başpehlivanlık unvanını Kel Aliço, Başpehlivanlık Ödülünü ise Koca Yusuf aldı.

Bu güreşin Koca Yusuf'un Aliço'ya saygısından dolayı berabere bittirttiğini de belirtmek gerekir. Kel Aliço'da mert ve cömert bir pehlivandı.

O'da bu çayırı rahatlıkla Yusuf'a bıraktığını belirterek Kırkpınar'da güreşmeyi bırakmıştır. Güreşi bıraktıktan sonra ölünceye kadar çiftçilikle uğraştı. Edirne İli İpsala ilçesi Koyunyeri Köyü'nde vefat etmiştir. Köy'ün ismi daha sonra Aliçopehlivan Köyü olarak değiştirilmiştir.